Sluch a ztráta sluchu

„V úplné tmě a tichu, které mě oddělují od světa, mi ze všeho nejvíc chybí přátelský zvuk lidského hlasu.

Slepota odděluje člověka od věcí - hluchota od lidí.“

— Helen Keller
(Před druhým rokem věku ztratila zrak i sluch. Jako první hluchoslepý člověk dokončila studium na Harvardově univerzitě. Zdroj: Wikipedia_Helen_Keller.)
 
Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je ztráta sluchu druhým nejtěžším postižením, hned za postižením mentálním a před postižením zrakovým. Mnoho lidí si slepotu dovede představit, ale hluchotu už moc ne. Zrakové vjemy jsou "viditelnější", takže člověk má pocit, že přichází o mnohem víc, než kdyby neslyšel. Přitom si vůbec neuvědomuje, co všechno hluchota komplikuje. Hluchota má však jednu výhodu - jde většinou (jakžtakž) kompenzovat.
 
Patrně jste se někdy ve svém životě setkali s osobou se sluchovým postižením. Ať už to byl někdo z vašich blízkých, kamarádů, přátel nebo kolegů v práci. Nebo se vám narodilo dítě se sluchovým postižením.
 
Tento web by vám měl usnadnit orientaci v problematice sluchového postižení, případně zodpovědět na některé základní otázky a pocity, které jste pravděpodobně zažili při setkání se sluchově postiženou osobou. Možná se tato problematika dokonce týká vás.
 
Informace v sekci Sluch a ztráta sluchu jsou rozděleny a sestaveny do několika základních kapitol. Jednotlivé kapitoly jsou sepsány stručně a není v nich zacházeno příliš do podrobností. Každé dítě nebo osoba se sluchovým postižením má jiné potřeby, tudíž neexistuje přesný návod nebo postup, co je pro danou chvíli nejlepší.
 

Spolupráce

Mohlo by vás zajímat

Zobrazit starší novinky

For details about https://rolexrolexwatches.club/. Up To 90% Off https://www.egreplica.com/. check this site out replicas de relojes. my blog fake rolex for sale. With Free Shipping replica luxury watches. New https://www.watchesj.com. To get more information about richardmillecarbon.com. site link tag heuer monaco replica.