Přednášky studentům 1. LF UK

Projekt myCimply a problematika ztráty sluchu byla představena také desítkám studentů medicíny 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v rámci projektu Chodící lidé, který tuto aktivitu zprostředkoval. Tímto bych chtěl poděkovat manažerce projektu Vladimíře Tvrdkové, která nám tuto možnost nabídla.
 
Hlavním tématem přednášek byly zkušenosti a zážitky ze života lidí se sluchovým handicapem. Studenti tak měli možnost seznámit se se sluchovým postižením na základě osobních zkušeností z praxe.
 
Součástí přednášky byla prohlídka různých kompenzačních pomůcek pro neslyšící. Studenty nejvíce zaujalo sluchadlo, které si mohli sami vyzkoušet. Toto sluchadlo se od klasických sluchadel liší tím, že pracuje na principu kostního vedení. Je určeno pro osoby s deformací vnějšího nebo středního ucha, které znemožňuje přenos zvuku do vnitřního ucha. Jakmile sluchadlo zaregistruje zvuky v okolí, rozvibruje se. Vibrace se následně přenáší lebečními kostmi do vnitřního ucha, kde dojde k rozkmitání vláskových buněk. Tím je zajištěn přenos zvukových informací sluchovým nervem do centra mozku. Více v kapitole kompenzační pomůcky.
 
Věříme, že si většina studentů přednášky užila a něco si z nich i odnesla. Na atmosféru z přednášek se můžete podívat ve fotogalerii pod článkem!
 
Děkujeme a těšíme se na příští setkání.
S přáním hezkého víkendu, myCimply!
mycimply_C
26.1. 2019


Další fotografie

For details about https://rolexrolexwatches.club/. Up To 90% Off https://www.egreplica.com/. check this site out replicas de relojes. my blog fake rolex for sale. With Free Shipping replica luxury watches. New https://www.watchesj.com. To get more information about richardmillecarbon.com. site link tag heuer monaco replica.