Katka Nová

Katka Nová (35 let)

Germany, Mnichov

Není nic lepšího než moct si vybrat, kdy chce člověk slyšet a kdy ne. S KI ten výběr mám :-D

Údaje o Kochleárním implantátu

Levá strana: Cochlear | Nucleus 5 | 23 roků a 1 měsíce Pravá strana: Cochlear | Nucleus 7 | 4 roků a 6 měsíce

Osobní představení

Ahoj, tak tady něco o mně.

Když mi byly dva roky a kousek, probíhala u nás sametová revoluce (1989) a společně s komunistickým režimem se odporoučely pryč i moje uši (meningitida). Nějaké zbytky sluchu mi zůstaly, takže jsem dostala sluchadla a ta jsem nosila až do roku 1999, kdy jsem dostala první implantát. Máma se mi dost věnovala a díky tomu jsem se i nadále rozvíjela v mluvené řeči, chodila jsem do běžných škol a tak.

Když mě přijali na osmileté gymnázium, rodiče se rozhodli, že je čas na kochleární implantát, protože doufali, že bych s ním mohla líp slyšet a to studium by mohlo být o něco snadější. Vyšlo to, s KI jsem se sžila dobře, slyšela jsem s ním líp než se sluchadly a umožnil mi relativně v pohodě ten gympl vystudovat, naučit se cizí jazyky a tak. Čili spokojenost.

Nějakých 12 let po implantaci jsem zjistila, že v zahraničí jsou lidi, kteří mají DVA implantáty. Chtěla jsem taky :-) Akorát mi to u nás zdravotní pojišťovna odmítla proplatit, takže nic.

Ale o dalších několik let později jsem se dostala pracovně do Německa a druhý implantát jsem si vyřídila tam, úspěšně. Takže teďka mám dva implantáty a jsem s nimi fakt spokojená.

Celkově jsem vděčná za to, že kochleární implantáty existují, protože mi ohromně rozšířily možnosti. Věřím tomu, že bez KI bych nebyla tam, kde jsem - KI mi usnadňuje komunikaci s ostatními lidmi, umožňuje mi integraci mezi slyšící, zvládla jsem se díky němu naučit cizí jazyky a dokážu v nich i komunikovat. No a kromě toho mám také přístup k oblíbeným zvukům, jako třeba hudba, šustění spadaného listí na podzim, šumění moře... a taky můžu nadávat psovi, že štěká, a papouškovi, ať zavře ten zobák, protože kdo je má poslouchat :-) Nebo si můžu sundat uši, a mám svatej pokoj.

Kdyby vás zajímalo, jak probíhala cesta k druhému implantátu, tak mám i blog, kde je to všechno popsané: https://zajkonabaterky.blogspot.com/

For details about https://rolexrolexwatches.club/. Up To 90% Off https://www.egreplica.com/. check this site out replicas de relojes. my blog fake rolex for sale. With Free Shipping replica luxury watches. New https://www.watchesj.com. To get more information about richardmillecarbon.com. site link tag heuer monaco replica.