Časté dotazy

Neimplantovaný
Tato role se týká pouze těch, kteří nemají kochleární implantát (jsou neimplantovaní) a zároveň jsou zákonnými zástupci dítěte/dětí s kochleárním implantátem. Neimplantovaní provedou registraci pod svými údaji. Po registraci a následném přihlášení lze založit profilovou kartičku dítěte/dětí (zelená karta).
 
Implantovaný
Registrovat se může pouze uživatel kochleárního implantátu, který dosáhl věku alespoň 15 let. Implantovaní dospělí si mohou přidat i své dítě/děti s kochleárním implantátem a spravovat tak více profilů současně.
 
Návštěvník
Návštěvníkem může být budoucí uživatel kochleárního implantátu, studenti a všichni ostatní, kteří se o tuto problematiku zajímají. Návštěvníci se však nezobrazují v příbězích. Mohou pouze požádat o kontakt někoho z implantovaných uživatelů.

Údaje registrovaných uživatelů chráníme. Schvalovat žádosti o zobrazení kontaktních údajů nebo o ně naopak žádat mohou pouze registrovaní uživatelé. Kontaktní údaje (e-mail) jsou odeslány na e-mailovou adresu žadatele až po schválení.

Datum narození nebude zveřejněno, slouží pouze k zobrazení Vašeho věku. Pokud si nepřejete uvádět místo Vašeho trvalého nebo přechodného bydliště, uveďte do kolonky “Město” například pomlčku.

Ano, zkušenosti a příběhy lze sdílet anonymně, záleží jen na Vás, kolik toho o sobě chcete sdělit. Můžete uvést třeba jen iniciály Vašeho jména nebo Vaši přezdívku. Kompletní vyplnění profilu včetně fotky však zvyšuje důvěryhodnost Vašeho profilu.

Název myCimply je odvozen od anglického slovíčka “simply”, které v překladu znamená “prostě” nebo “jednoduše”. Došlo k záměně prvního písmenka "s" na písmenko "c", které spolu s následujícím písmenem “i” tvoří zkratku CI. Zkratka znamená Cochlear Implant, česky kochleární implantát. Název se dá volně přeložit jako “prostě můj kochleární implantát”.
 
Web je v současné době spuštěn pro Českou republiku a Slovensko, do budoucna však plánujeme rozšíření jazykových mutací. Chceme umožnit sdílet zkušenosti i zahraničním uživatelům, vznikl proto mezinárodní název.

Snažíme se pravidelně aktualizovat databázi. Je však možné, že opravdu svůj typ procesoru v seznamu nenajdete, proto nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře. Databázi obratem rozšíříme!

Profily s urážejícími příběhy, popisky nebo nevhodným obsahem budou okamžitě smazány. Pokud na takový profil narazíte, upozorněte nás prosím prostřednictvím kontaktního formuláře.

Uvítáme pomocnou ruku. Domluvíme si s Vámi osobní setkání, kde probereme, jak si můžeme být vzájemně nápomocní. :)

Informace zveřejněné na webu mají čistě informační charakter. Stejně jako je každý člověk jedinečný, tak neexistuje jediný správný postup aplikovatelný na všechny podobné situace. Důležité je rozhodnout se tak, aby z toho měl člověk pokud možno užitek a dobrý pocit. Obsah webu neustále upravujeme, rozšiřujeme a upřesňujeme na základě zpětných vazeb.

Lidé, kteří se narodili neslyšící, nebo ohluchli před osvojením jazyka, můžou někdy mít potíže se slovní zásobou a gramatikou českého jazyka. Příčin může být více, od pozdní diagnózy a kompenzace přes přidružené vady až po jiný mateřský jazyk (např. znakový jazyk). Nezapomínejme, že malé děti se učí jazyk především odposlechem, což je u neslyšících dětí složitější a musí tak vynaložit mnohem více úsilí, aby český jazyk zvládly. Někteří uživatelé dostali kochleární implantát až jako starší děti nebo dospělí a v období učení se jazyku tak neměli ideální podmínky pro rozvoj.

Profil po vyplnění základními osobními údaji (datum narození, údaje o implantaci, krátký příběh) projde kontrolou a schválením. Schvalovací proces může trvat několik minut až hodin. Příběh a fotografie lze doplnit i po schválení.

Obsah uvedený na webu pravidelně aktualizujeme a upravujeme na základě připomínek uživatelů. Profily mohou být rozšířeny o základní otázky týkající se kochleárního implantátu. Máte-li pocit, že obsahu chybí nějaké důležité poznatky nebo se v něm objevují nepřesnosti, prosím, napište nám zde. Každou Vaši připomínku prověříme. :)

Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Zobrazit starší novinky